Yacht Park Gdynia Apartament

Akwarium Gdyńskie

Akwarium Gdyńskie to jedno z najciekawszych muzeów w Trójmieście i jedno z największych tego typu muzeów na świecie! Zlokalizowane jest na Skwerze Kościuszki, tuż obok zacumowanego Daru Młodzieży oraz Pomnika Morświna. Jakie atrakcje czekają na nas podczas zwiedzania Akwarium? Są to przede wszystkim wystawy stałe, pozwalające przyjrzeć się bliżej zachwycającej faunie i florze morskiej.

Zwiedzanie wystaw przypomina zwiedzanie akwarium od środka: to połączenie ciekawych informacji z innowacyjną formą ich przekazu. Zakup biletu uprawnia as do wstępu na wszystkie wystawy. Popularnością cieszy się Sala Bałtycka, Rafa Koralowa oraz Amazonia. W trakcie zwiedzania napotykamy na wiele gatunków roślin i zwierząt, w tym ryb oraz ssaków, w tym nawet rekiny!
Akwarium Gdyńskie
Okręt ORP Błyskawica

Okręt ORP Błyskawica

Gdyńskie nabrzeże to jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów zarówno mieszkańców, jak i licznie przybywających do Trójmiasta turystów. Jakie czekają tam na nas atrakcje? Oczywiście możliwość podziwiania gdyńskiego portu ale i zacumowanych na nabrzeżu statków. Niektóre z nich cumują w Gdyni tylko na chwilę, inne na nieco dłużej, a jeszcze inne zacumowały tu już na stałe.

Do tego ostatniej grupy zalicza się ORP Błyskawica, niszczyciel z czasów II wojny światowej, spełniający dziś rolę statku – muzeum. Jego ciekawa historia oraz zasłużone przejście na emeryturę sprawiają, że co roku gości wielu turystów, spragnionych wiedzy na temat tej maszyny. Koniecznie zaplanuj jego zwiedzanie podczas swojego kolejnego pobytu w Trójmieście!

Plaża Gdynia Śródmieście

Gdynia jak miasto portowe oferuje turystom o wiele więcej niż możliwość zwiedzenia portu. To miasto o bardzo bogatej infrastrukturze turystycznej, znajduje się tu wiele muzeów i innych atrakcji. Gdynia jednak, jak na miasto nadmorskie przystało, oferuje swoim gościom przede wszystkim piękne plaże.

Należy do nich plaża Gdynia Śródmieście. To piękna, piaszczysta plaża z łagodnymi zejściami do morza. Można tam z powodzeniem opalać się, grać w piłkę czy uprawiać sporty wodne. W okolicy plaży znajduje się rekreacyjny deptak z wieloma obiektami gastronomicznymi, w tym klimatycznymi tawernami oraz sklepami z pamiątkami. Z plaży można komunikacją dostać się do wielu dzielnic Gdyni, a także do Sopotu czy Gdańska.
Plaża Gdynia Śródmieście
Klif i Molo w Orłowie

Klif i Molo w Orłowie

Dzielnica Orłowo jest jedną z najpopularniejszych w Gdyni. To dzielnica lubiana przez turystów, oferuje wiele ciekawych atrakcji oraz piękne, piaszczyste plaże, a to przecież istotna kwestia przy wyborze nadmorskiego kurortu. Orłowo słynie z pięknych plaż, pozwalających na relaksujące opalanie się, uprawianie sportów oraz zażywanie kąpieli. Ponadto, gdynianie jak turyści z radością spacerują po orłowskim molo, które jest drugim najpopularniejszym molo w Trójmieście, oczywiście zaraz po molo sopockim.

Jego zwolennicy twierdzą, że mniejsza popularność to jego atut, molo jest bowiem o wiele bardziej kameralne. W dzielnicy Orłowo tuż przy plaży i molo czeka na nas jeszcze jedna atrakcja, a mianowicie Klif Orłowski. Można z niego podziwiać panoramę Zatoki Gdańskiej.

Torpedownia w Babich Dołach

Trójmiasto słynie z ciekawych zabytków, w Sopocie znajduje się Krzywy Domek, z Gdańsku zabytkowy żuraw portowy. Ciekawym zabytkiem może poszczycić się także Gdynia. W dzielnicy Babie Doły znajduje się zabytkowa Torpedowania Hitlera. To pozostałość z czasów II wojny światowej i okupacji, kiedy to Niemcy wybudowali na Bałtyku torpedowanie, mające służyć jako magazyny, hale montażowe torped wojennych oraz miejsca, z których oddawano próbne strzały.

Torpedowania na Babich Dołach znajduje się kilkaset metrów od brzegu, dawniej połączona była z nim poprzez molo, obecnie samotnie wynurza się znad wód Bałtyku. Torpedowania dziś jest ruiną zabytkiem ciekawym i nieco tajemniczym. Najciekawiej prezentuje się o zmierzchu.
Torpedownia w Babich Dołach